Wiosna to czas odnowy, a co może być lepszego na odświeżenie umysłu niż dobra książka lub film? Marzec przynosi ze sobą wiele ciekawych premier, które z pewnością zaintrygują i porwą miłośników kina i literatury. Oto przegląd najciekawszych nowości wydawniczych i filmowych, które umilą długie wieczory i dostarczą wielu emocji.
Na wielkim ekranie
Marzec to prawdziwa gratka dla kinomanów. Na ekrany wchodzą filmy, które z pewnością Was zainteresują.
- "Małpa" (premiera 7 marca) - nowy horror na podstawie opowiadania Stephena Kinga, w reżyserii Osgooda Perkinsa. Jeśli lubicie dreszczyk emocji, to ta historia o chłopcu i jego pluszowej małpce o przerażających mocach z pewnością przypadnie Wam do gustu.
- "Mickey 17" (premiera 14 marca) - film science fiction w reżyserii Bonga Joon-ho, twórcy "Parasite". Tym razem reżyser zabiera nas w podróż w przyszłość, gdzie klon o imieniu Mickey 17 po każdej śmierci zostaje zastąpiony nową wersją siebie, zachowując wszystkie wspomnienia.
- "Bogini Partenope" (premiera 15 marca) - nowy film Paolo Sorrentino, twórcy "Wielkiego piękna". Możemy spodziewać się wizualnej uczty i poruszającej historii.
- "Wujek Foliarz" (premiera 15 marca) - polska komedia w reżyserii Michała Tylki. Idealna propozycja na lekki wieczór i porcję dobrego humoru.
- "Queer" (premiera 21 marca) - Luca Guadagnino, twórca "Tamtych dni, tamtych nocy", powraca z intensywną i zmysłową opowieścią o miłości i pożądaniu w powojennym Meksyku.
- "Śnieżka" (premiera 21 marca) - nowa wersja klasycznej baśni w reżyserii Marca Webba, z Rachel Zegler i Gal Gadot w rolach głównych.
Literackie nowości
Marzec to również czas premier książkowych, które z pewnością Was zaciekawią.
- "Błękit. Kolory zła. Tom 5" (premiera 12 marca) - Małgorzata Oliwia Sobczak powraca z nową częścią kryminalnej serii "Kolory zła". Tym razem prokurator Leopold Bilski musi rozwikłać zagadkę śmierci młodej studentki medycyny.
- "Wschód słońca w dniu dożynek" (premiera 18 marca) - prequel "Igrzysk śmierci" autorstwa Suzanne Collins. Książka opowiada historię Haymitcha Abernathy'ego.
- "Twórcy nowoczesnej strategii. Od starożytności do ery cyfrowej" (premiera 7 marca) - kompendium wiedzy na temat strategii militarnej i politycznej.
- "Wicher wojny. Militarna historia II wojny światowej" (premiera 11 marca) - monumentalna historia II wojny światowej autorstwa Andrew Robertsa.
- "Rzeczpospolita kryzysowa. Dwadzieścia lat spaceru po linie" (premiera 12 marca) - Andrzej Krajewski obala mit o stabilności II Rzeczypospolitej w okresie międzywojennym.
- "Okupacyjne piekiełko. Bohaterowie, zdrajcy, wstydliwe tajemnice" (premiera 12 marca) - Sławomir Koper w swojej książce dotyka tematów tabu z czasów okupacji.
- "Chasing Paris. Tom 3" (premiera 12 marca) - Maria Krasowska kontynuuje serię o młodej surferce Paris.
- "Poradnik umierania dla początkujących" (premiera 12 marca) - zaskakująco optymistyczna opowieść o godzeniu się z nieuniknionym.
- "Dzieci Watykanu" (premiera 12 marca) - Maria Laurino w swoim reportażu ujawnia szokującą prawdę o handlu dziećmi przez Kościół katolicki.
Mamy nadzieję, że ten przegląd premier filmowych i książkowych zainspirował do sięgnięcia po nowe lektury i obejrzenia ciekawych filmów. Niech marzec będzie miesiącem pełnym niezapomnianych wrażeń i kulturalnych odkryć w zaciszu domowym!